INFORMACJA NA TEMAT PRZYGOTOWANIA PLACÓWEK OŚWIATOWYCH Z GMINY TARNOGRÓD DO ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

INFORMACJA NA TEMAT PRZYGOTOWANIA PLACÓWEK OŚWIATOWYCH Z GMINY TARNOGRÓD DO ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Czytany 1852 razy | środa, 02 wrzesień 2015

   Okres wakacyjny w placówkach oświatowych to czas wykonywania prac remontowych, porządkowych oraz zakupów wyposażenia i pomocy dydaktycznych, tak aby we wrześniu szkoły były gotowe do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W budżecie gminy Tarnogród na powyższe cele w bieżącym roku przeznaczono 350 tys zł.
    Największą inwestycją jest modernizacja sali gimnastycznej wraz z zapleczem sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Tarnogrodzie. W ramach powyższego przedsięwzięcia, którego zakończenie przewidziano na koniec września zaplanowano m.in. całkowitą wymianę podłogi sali gimnastycznej, wymianę i modernizację instalacji centralnego ogrzewania, wymianę instalacji wentylacyjnej, naprawę ubytków i malowanie tynków wewnętrznych, wymianę drzwi wewnętrznych, modernizację sanitariatów,1 obróbki i naprawy blacharskie. Koszt zaplanowanych zadań wynosi ok. 200 tys. zł. Połowę tej kwoty gmina Tarnogród pozyskała w formie dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Modernizacji Bazy Sportowej.
    Ponadto na terenie gminy Tarnogród w placówkach oświatowych zostały wykonane następujące prace remontowe:
Przedszkole Miejskie w Tarnogrodzie: Malowanie łazienek, wykonanie okładzin granitowych na schodach, położenie mozaiki na ścianach na klatce schodowej, ułożenie płytek granitowych w przedsionku i na spoczniku, zakup i montaż drzwi wejściowych, dostosowanie instalacji ciepłej wody do ogrzewania solarnego – prace zostały zakończone.
Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie: Ułożenie  i wycyklinowanie parkietu na korytarzu I piętra przed sekretariatem, cyklinowanie parkietu – korytarz II piętro oraz 2 sale lekcyjne; Wymiana 3 hydrantów i akcesoriów, Pomalowanie klatki schodowej prowadzącej do przedszkola oraz korytarza w piwnicy, dostosowanie instalacji ciepłej wody do ogrzewania solarnego – prace zostały zakończone.2
Szkoła Podstawowa w Różańcu Pierwszym: malowanie 4 sal lekcyjnych, zakup wykładzin do 3 klas, prace naprawcze przy elewacji – uzupełnienie ubytków, dostosowanie 2 oczek w toaletach dziewcząt i chłopców do potrzeb dzieci z oddziału przedszkolnego – prace zostały zakończone.
3Szkoła Podstawowa w Różańcu Drugim: zakup z montażem 10 szt. okien; Renowacja parkietu, cyklinowanie, szpachlowanie, malowanie; Malowanie ścian i sufitów w trzech salach lekcyjnych – prace zostały zakończone.
Szkoła Podstawowa w Woli Różanieckiej: przystosowanie sali lekcyjnej do pracy z dziećmi przedszkolnymi – wykonanie zaplecza sanitarnego (WC) dla potrzeb dzieci przedszkolnych, malowanie, wymiana opraw oświetleniowych w 3 salach, wykonanie obudowy kaloryferów w 3 salach, montaż rolet okiennych w 2 salach prace zostały wykonane.
Szkoła Podstawowa w Luchowie Dolnym: wykonanie wylewki samopoziomującej oraz montaż wykładzin przemysłowych w bibliotece i górnym korytarzu, malowanie biblioteki, korytarza, jadalni – prace zostały zakończone.Publiczne Gimnazjum w Tarnogrodzie: Cyklinowanie parkietu w sali gimnastycznej, cyklinowanie parkietu na części podłóg hali sportowej, montaż wykładzin przemysłowych w 2 salach lekcyjnych, malowanie korytarza na I piętrze, malowanie świetlicy na parterze, malowanie salki gimnastycznej. Prace zostały zakończone.5
Generalny remont łazienki chłopców – planowany termin zakończenia 5 września. Ułożenie parkietu w 2 klasach lekcyjnych – planowany termin zakończenia wrzesień.

    Wszystkim zaangażowanym w prace remontowe; dyrektorom, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym oraz rodzicom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.