Udany sezon Gromu Różaniec

Udany sezon Gromu Różaniec

Czytany 1439 razy | środa, 23 grudzień 2015

Kolejną, bardzo udaną rundę jesienną mają za sobą piłkarze LKS Grom Różaniec. Po 15 kolejkach podopieczni trenera Bogdana Antolaka zajmują wysoką drugą pozycję w tabeli Zamojskiej Klasy Okręgowej. Zdobycz, jaką jest 31 punktów w piętnastu spotkaniach można uznać za sukces, aczkolwiek patrząc na przebieg piłkarskiej jesieni pozostaje lekki niedosyt. W dwóch ostatnich spotkaniach Grom przegrał swoje mecze i tym samym stracił pozycję lidera na korzyść Łady Biłgoraj. Strata prowadzenia w lidze kosztem drużyny z miasta powiatowego na pewno Gromowi ujmy nie przynosi. Drużyna z Różańca może pochwalić się najwyższą skutecznością na półmetku rozgrywek, a jest to aż 51 strzelonych bramek. Drużyna poza tym posiada w swoich szeregach najskuteczniejszego strzelca w lidze, czyli Arkadiusza Kusiaka (19  bramek). Bilans 10 zwycięstw, 1 remisu i zaledwie 4 porażek to dorobek Gromu w rundzie jesiennej. Strata jednego punktu do pierwszego miejsca pozwala realnie myśleć o grze o najwyższe cele i o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Także przygoda z pucharem Polski trwa w najlepsze. Grom po raz trzeci z rzędu wygrał rozgrywki w powiecie biłgorajskim, a w ćwierćfinale wygrał z 4 ligową Unią Hrubieszów. W półfinale Grom pokonał Roztocze Szczebrzeszyn, i tym samym po raz pierwszy w historii klubu awansował do finału Pucharu Polski na szczeblu Okręgu Zamojskiego. W  finale, który rozegrany zostanie na stadionie w Różańcu w dniu 11.05.2016 r. podejmie trzecioligową Tomasovię Tomaszów Lubelski.

fpsb2015Okres zimowy i świąteczna przerwa i to dla zawodników czas na odpoczynek. Po trudach jesiennych zmagań boiskowych w połowie stycznia piłkarze wznowią treningi i rozpoczną okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Dobrze przepracowany okres zimowy, a szczególnie bez kontuzji, pozwoli naszym zawodnikom wrócić do gry i walczyć o jak najwyższe cele, ale również poraz kolejny godnie reprezentować i promować Gminę Tarnogród na sportowej mapie województwa. Nie wypada tu nie odnieść się w samych superlatywach o pomocy ze strony naszego samorządu i Burmistrza Tarnogrodu. Wybudowanie tak pięknego obiektu jakim jest stadion w Różańcu, budzi zachwyt wśród zamojskiego środowiska piłkarskiego. Doceniamy to Panie Burmistrzu i serdecznie dziękujemy. Dziękujemy przede wszystkim za danie nam możliwości do pełnego pokazania potencjału sportowego naszych wychowanków. To jest nasza przyszłość - przyszłość naszej Gminy. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca będzie wciąż na tym samym poziomie, deklarując z naszej strony, że przyznane wsparcie będzie miało wymierny efekt i nie pójdzie na marne. Rok 2016 będzie niewątpliwie wyjątkowym w historii Klubu. W tymże roku przypada 60-lecie naszego istnienie. Jakże pięknym byłoby to wydarzeniem ozdobić go awansem do wyższej ligi... czemu nie… droga daleka, ale bardzo realna... Wiosną zaczynamy ciężki bój o kolejne zwycięstwa, i spełnienie marzeń!!! Wszystkim kibicom i sympatykom Gromu składam najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe, zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń oraz Szczęśliwego Nowego Roku!!! Do zobaczenia na stadionie w Różańcu!!!

Robert Kupczak
Prezes LKS Grom Różaniec