Dni Tarnogrodu 2017

Dni Tarnogrodu 2017

Czytany 1311 razy | piątek, 18 sierpień 2017

    Przez trzy dni, od piątku do niedzieli (4-6 sierpnia) Tarnogród świętował swoje 450-lecie. W programie jubileuszowym zaplanowano liczne koncerty, pokazy i zawody sportowe.
Dni Tarnogrodu zainaugurowano w piątek, 4 sierpnia. W ramach „Sportowych wakacji: Wakacyjny Turniej Piłkarski Dzieci oraz Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Tarnogrodu” współfinansowanych przez Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Biłgorajska” na miejscowym  boisku „ORLIK” w Tarnogrodzie rozegrane zostały turnieje piłkarskie dzieci w dwóch kategoriach wiekowych – do siedmiu i do dziesięciu lat. W turnieju udział wzięli chłopcy z Tarnogrodu, Obszy i Różańca. Po wręczeniu nagród zawodnicy i publiczność mieli możliwość wzięcia udziału we wspólnym grillowaniu. Wieczorna część świętowania rozpoczęła się o godz. 21. W ramach „Kina pod Gwiazdami” na placu przed Tarnogrodzkim Ośrodkiem Kultury odbyła się projekcja filmu pt. „Szpiedzy z sąsiedztwa”. W sobotę, 5 sierpnia, od godz. 12 na stadionie „Olimpiakos” toczyła się piłkarska rywalizacja o Puchar Burmistrza Tarnogrodu. W rozgrywkach wzięło udział sześć zespołów: OLIMPIAKOS Tarnogród, PIAST Babice, TANEW Majdan Stary, VIKTORIA Stary Dzików, ŁADA Biłgoraj oraz VIKTORIA Łukowa Chmielek. Zwycięska okazała się drużyna OLIMPIAKOS Tarnogród, która odebrała triumfalny puchar z rąk Burmistrza Tarnogrodu, Eugeniusza Stróża. Od godziny 19.00 rozpoczął się festyn na Placu Targowym. Wszystkich zgromadzonych do wspólnej zabawy zachęcał DJ „Fokus”. Publiczność mogła tańczyć w rytm przebojów najpierw zespołu „MALIBU”, a potem gwiazdy sobotniego wieczoru zespołu „FASTER”. Sobotnie świętowanie zakończyła Dyskoteka pod Gwiazdami.
Niedzielne Dni Tarnogrodu rozpoczęły się o godz. 14.00 od widowiskowych zawodów Pucharu Narodów Strongman 2017. Poprowadził je Piotr Woltman z Radia ESKA na stadionie „Olimpiakos” Tarnogród. Była to jedna z ośmiu tego typu imprez, odbywających się na terenie Europy. Do zawodów przystąpiło 8 zawodników: Robert Cyrwus (trzykrotny Wicemistrz Polski, Mistrz Europy w parach), Rafał Kobylarz (wicemistrz Polski, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy), Janusz Kułaga (Mistrz Polski w parach), Braňo Golier (wielokrotny Mistrz Słowacji Strongman), Kostiantyn Iljin (Mistrz Ukrainy Strongman), Volodymyr Cyfra (Białoruś), Milan Sulan (Mistrz Słowenii Strongman) i Ivan Grigorowski (Węgry). Najcięższy zawodnik ważył 165 kg. Strongmani rywalizowali w kilku konkurencjach. Pierwszą z nich było ciągnięcie 8-tonowej ciężarówki, był także "spacer farmera", czyli bieg z ciężarami, zwanymi walizkami, w każdej ręce, czy "zegar" na motocyklu, w którym zawodnik ma za zadanie podnieść i przenieść po okręgu obciążenie. Duże emocje widowni wzbudziło przenoszenie 100-kilogramowych beczek, 400-kilogramowej metalowej konstrukcji czy podnoszenie kilku betonowych kul. Wszystkie konkurencje były bardzo widowiskowe, a kibice gorąco dopingowali zawodników. W Tarnogrodzie najlepszy był wicemistrz Polski Robert Cywus. Drugie miejsce zdobył Rafał Kobylarz, a na trzecim uplasował się "białoruski niedźwiedź" Vladimir Cyfra. Organizatorzy urozmaicili imprezę zabawami i konkursami dla publiczności oraz upominkami dla dzieci, których fundatorem był sponsor Dni Tarnogrodu - Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. Najmłodsi mogli także wziąć udział w atrakcjach na Placu Targowym, gdzie powstało „wesołe miasteczko”.
Wspólna zabawa przy muzyce rozpoczęła się o godz. 18 na scenie, na wspomnianym już Placu Targowym. Jako pierwsze odbyły się pokazy taneczne „Zumba Fitness”, po nich wystąpił zespół muzyczny „MOTIF”. Duże emocje wśród zgromadzonej publiczności wzbudził występ romskiego zespołu "Don Vasyl Junior", który zachęcał do wspólnej zabawy od godz. 21-ej. Rockowy zespół "Fire Over Limits", w skład którego wchodzi tarnogrodzka młodzież, był supportem dla niedzielnej gwiazdy wieczoru Margaret, która od godz. 23-ej śpiewała swoje największe przeboje. Dni Tarnogrodu, które w tym roku zbiegły się z 450-leciem miasta, zakończyła Dyskoteka pod Gwiazdami.

4 sierpnia 2017 r.:

5 sierpnia 2017 r.:

6 sierpnia 2017 r.: