XIX Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych - kwiecień '2018

XIX Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych - kwiecień '2018

Czytany 696 razy | piątek, 13 kwiecień 2018

     Już po raz 19. dzieci i młodzież z naszego powiatu prezentowały swoje teatralne talenty na deskach Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. W Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych wzięło udział 12 grup.
Dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne skupiły młodych aktorów w różnych przedziałach wiekowych. Prezentowane spektakle charakteryzowały się barwnością kostiumów i scenografii, swobodną zabawą artystów oraz dużą dawką humoru.
Młodzi artyści walczyli o kwalifikacje do Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych, który odbędzie się w Lublinie w dniach 14 – 15 maja 2018 r. Inscenizacje  oceniała Rada Konsultantów w składzie: Henryk Kowalczyk - główny inspektor teatralny WOK w Lublinie, Maryla Olejko - kierownik Artystyczny Biłgorajskiego Centrum Kultury w Biłgoraju i Andrzej Mazurek - aktor Teatru i Piosenki i Poezji BCK. Podobne przeglądy odbywają się w innych  powiatach województwa lubelskiego.

Powiat biłgorajski reprezentować będą następujące zespoły:
w kategorii dziecięcej:

  • Koło Teatralne  ze Szkoły Podstawowej w Smólsku Dużym - instruktorzy Halina Pintal i Iwona Paluch - spektakl "Ekologiczna królewna"
  • Zespół ze  Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym - instruktor Julia Adamek  -spektakl " Śnieżny Kryzys w Białym Dole"

w kategorii młodzieżowej

  • Zespól Teatralny ze Szkoły  Podstawowej w Gromadzie - instruktor Małgorzata Procner -spektakl "Śmiecie"

Przegląd został zorganizowany przez Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne, Tarnogrodzki Ośrodek Kultury. Towarzystwo Kultury Teatralnej Ziemi Lubelskiej  przy pomocy finansowej Starostwa Powiatowego i Burmistrza Miasta Tarnogród.