Wernisaż malarstwa Stefanii Wójcik

Wernisaż malarstwa Stefanii Wójcik

Czytany 608 razy | wtorek, 17 kwiecień 2018

     18 kwietnia 2018 r. w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż malarstwa Stefanii Wójcik, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie. W galerii znalazły się obrazy o tematyce: kwiaty, pejzaże oraz motywy religijne. „Maluję od dzieciństwa, moje prace cechuje wrażliwość na to, co jest wokół nas. Tak się szczęśliwie stało, że moją pasję mogę łączyć z pracą zawodową, ponieważ z wykształcenia jestem nauczycielem plastyki”  - podkreśliła malarka.
     Stefania Wójcik od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, jest nauczycielem plastyki w SP  w Janowie Lubelskim. Młodemu pokoleniu przekazuje nie tylko warsztat plastyczny, ale uczy wrażliwości i umiejętności patrzenia na otaczający świat i „wydobywania” z niego to co najpiękniejsze – jego łagodność. Pasją do malarstwa zaraziła swoich uczniów, co przyniosło wiele sukcesów na licznych konkursach plastycznych na szczeblu powiatowym, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym.
W swoich dziełach stara się uchwycić to co piękne i cenne. To sprawia, że jej obrazy przykuwają wzrok oglądających. Przyznała, ze najlepiej maluje się jej w plenerze, gdzie jest zafascynowana różnorodnością kwiatów.
     W podziękowaniu za przybliżenie  swojej twórczości Pani Stefania otrzymała bukiet kwiatów, a uczestnicy wernisażu z zaciekawieniem oglądali prace i zadawali pytania.
Wystawę można oglądać do 20 maja w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury. Zapraszamy.