„Otwarte Strefy Aktywności w Gminie Tarnogród – budowa 2 placów sportowo-rekreacyjnych”

„Otwarte Strefy Aktywności w Gminie Tarnogród – budowa 2 placów sportowo-rekreacyjnych”

Czytany 630 razy | poniedziałek, 11 czerwiec 2018

      Gminie Tarnogród przyznano wsparcie finansowe na realizację zadania pn. „Otwarte Strefy Aktywności w Gminie Tarnogród – budowa 2 placów sportowo-rekreacyjnych” w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2018. Wniosek o dofinansowanie Gmina Tarnogród złożyła w lutym br. w odpowiedzi na uruchomienie naboru wniosków decyzją nr 55 Ministra Sportu i Turystyki z dnia 15 grudnia 2017 r. Do MSiT wpłynęło 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792. Place rekreacyjno-sportowe powstaną w Tarnogrodzie przy ul. Nowej (Osiedle Błonie) oraz w Różańcu Drugim na placu przy Szkole Podstawowej. Obydwa place zostaną wyposażone w urządzenia siłowni plenerowej. Zarówno w Tarnogrodzie jak i w Różańcu Drugim będą to 3 sektory rekreacyjne: siłownia zewnętrzna, strefa relaksu oraz plac zabaw o charakterze sprawnościowym.

     W Tarnogrodzie strefa relaksu wyposażona będzie w 2 stoły z grami edukacyjnymi i siedziskami (szachy/warcaby, chińczyk). Zamontowane zostaną 4 szt. ławek oraz kosz na śmieci. Siłownia zewnętrzna wyposażona będzie w 6 wolnostojących urządzeń tj: twister-steper, rowerek na ręce i nogi, wyciąg górny podwójny, narciarz, jeździec oraz koła TAI-CHI małe podwójne. Plac zabaw o charakterze sprawnościowym będzie podzielony na dwie części, a urządzenia jakie zostaną na nim zamontowane to: zestaw sprawnościowy (ścianka wspinaczkowa, drabinki, pomost linowy, kładka ruchoma, urządzenia do podciągania oraz rurka do wspinania), tunel do przechodzenia oraz mostek równoważnia linowa. Plac zabaw będzie ogrodzony oraz wyposażony w ławki i kosz na śmieci. W Różańcu Drugim strefa relaksu również wyposażona będzie w 2 stoły z grami edukacyjnymi i siedziskami (szachy/warcaby, chińczyk). Zamontowane zostaną 4 szt. ławek oraz kosz na śmieci. Siłownia zewnętrzna wyposażona będzie w 6 wolnostojących urządzeń tj. wioślarz, wyciskanie+wyciąg górny, orbitrek, biegacz, poręcze podwójne oraz narciarz. Plac zabaw o charakterze sprawnościowym również będzie podzielony na dwie części, a urządzenia jakie zostaną na nim zamontowane to: zestaw sprawnościowy (ścianka wspinaczkowa, drabinki, pomost linowy, kładka ruchoma, urządzenia do podciągania oraz rurka do wspinania), tunel do przechodzenia oraz mostek równoważnia linowa. Plac zabaw będzie ogrodzony (z wykorzystaniem już istniejącego ogrodzenia) oraz wyposażony w ławki i kosz na śmieci.

     Otwarte Strefy Aktywności (OSA) będą ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku. Mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych. Wartość zadania to kwota 248.368,00 zł, z czego dofinansowanie ze środków Ministra Sportu i Turystyki to kwota 100.000,00 zł.2018 plac zabaw