Wizyta wiceministra Sportu i Turystyki Jarosława Stawiarskiego w Tarnogrodzie

Wizyta wiceministra Sportu i Turystyki Jarosława Stawiarskiego w Tarnogrodzie

Czytany 339 razy | wtorek, 09 październik 2018

W dniu 5 października b.r. Tarnogród odwiedził wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski. Inicjatorem wizyty ministra Stawiarkiego na ziemi tarnogrodzkiej był radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa oraz Burmistrz Tarnogrodu Eugeniusz Stróż.

Spotkanie zorganizowane przy Szkole Podstawowej im. Marii Curie Skłodowskiej dotyczyło m.in. możliwości rozwoju bazy sportowej na terenie Gminy Tarnogród, w tym przede wszystkim budowy basenu przy tarnogrodzkiej „podstawówce”.

Burmistrz Tarnogrodu przedstawił potrzeby dotyczące rozwoju kultury fizycznej zarówno w zakresie dotyczącym animacji działań wspierających sport, jak również zadań infrastrukturalnych. Wskazał na potrzebę budowy sali gimnastycznej przy szkole w Różańcu Drugim oraz przyszkolnej pływalni w Tarnogrodzie, której wielkość i standard odpowiadałaby oczekiwaniom społecznym i wielkości naszej gminy. Budowa takiego obiektu pozwoliłaby na prowadzenie zajęć wychowania fizycznego na basenie dla dzieci ze wszystkich szkół z terenu gminy Tarnogród, a także umożliwiłaby korzystanie z basenu w godzinach popołudniowych pozostałym zainteresowanym.

Wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski przychylnie odniósł się do przedstawionych planów i przedstawił przykład działań zrealizowanych przy wsparciu finansowym MSiT na terenie województwa dolnośląskiego. W ramach programu „Dolnośląski Delfinek” powstały tam niepełnowymiarowe pływalnie, których głównym przeznaczeniem jest zapewnienie lokalnej społeczności możliwości nauki pływania, w tym podczas zajęć lekcyjnych. Ponadto Pan Minister Stawiarski wskazał na realizowany przez MSiT program „Sportowa Polska”, którego założenia przewidują dofinansowanie do budowy niepełnowymiarowych basenów na terenie gmin, które nie posiadają takiej infrastruktury. Jak podkreślał minister, powyższy program daje możliwość uzyskania gminie Tarnogród 50% dofinansowania do budowy małej przyszkolnej pływalni. Pochodzący z Tarnogrodu Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa zadeklarował wsparcie dla działań Burmistrza Eugeniusza Stróża w zakresie dalszego rozwoju bazy sportowej na terenie Gminy Tarnogród. Natomiast Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Tarnogrodzie Anna Kuziak wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie Urszulą Fedec złożyły na ręce ministra podziękowania za dotychczasową pomoc finansową m.in. na przeprowadzoną w ostatnich latach modernizację sali gimnastycznej, czy budowę placu do ćwiczeń street workout. Po spotkaniu na terenie szkoły wiceminister Jarosław Stawiarski udał się do Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury na konferencję prasową oraz spotkanie z przedstawicielami klubów sportowych z terenu powiatu biłgorajskiego.

 

06191498   06191513