3. Tarnogrodzki Rajd Rowerowy

3. Tarnogrodzki Rajd Rowerowy

Czytany 408 razy | wtorek, 28 maj 2019


    26 maja 2019 r. o godzinie 14:00 ruszył III Tarnogrodzki Rajd Rowerowy, który został zorganizowany przez Burmistrza Tarnogrodu i Tarnogrodzki Ośrodek Kultury. Koordynatorem rajdu był Krzysztof Tarnowski.
    Tematem przewodnim rajdu było poznawanie otaczającego nas środowiska, po drodze można było zadawać pytania dotyczące gatunków drzew, roślin oraz zwierząt zamieszkujących nasze tereny, na które Burmistrz Paweł Dec bardzo chętnie odpowiadał.  
    Do uczestnictwa w rajdzie zaproszeni byli wszyscy chętni mieszkańcy Tarnogrodu bez ograniczeń wiekowych. Jedynym warunkiem była umiejętność jazdy na rowerze oraz kondycja umożliwiająca przejazd około 30 km.

    Uporządkowane grupy rowerzystów młodszych i starszych miały do pokonania 2 trasy 25km i 35 km. Celem imprezy była promocja zdrowego trybu życia oraz zaszczepienie wśród mieszkańców zamiłowania do turystyki rowerowej.
    
    Trasa rajdu rozpoczynała się pod Tarnogrodzkim Ośrodkiem Kultury, w połowie drogi w pięknym miejscu nad jeziorkiem w lesie luchowskim zorganizowano  ognisko, na którym wszyscy bez wyjątku mogli sobie upiec pyszną kiełbaskę. Kto chciał, mógł  obejrzeć tamy bobrów.
    Pogoda dopisała i humory również, w miłej atmosferze, najedzeni w dobrych nastrojach rowerzyści ruszyli w powrotną drogę. Rajd zakończył się na Błoniu.