Pan Adam Pogorzelec od 35. lat jest sołtysem

Pan Adam Pogorzelec od 35. lat jest sołtysem

Czytany 687 razy | czwartek, 13 luty 2020

Pan Adam Pogorzelec od 35. lat pełni finkcję gospodarza Luchowa Dolnego, jest sołtysem. Na "grudniowej" sesji Rady Miejskiej radni podziękowali Panu Adamowi życząc kolejnych sukcesów w dalszej pracy samorządowej. Z rąk Przewodniczącego Rady Dariusza Dołomisiewicza i Burmistrza Pawła Deca otrzymał pamiątkowy grawer.

02   01

Jak sam twierdzi Pan Adam, sołtysem został za namową mieszkańców. Wcześniej urząd ten piastował jego ojciec, a przed nim dziadek. Jako włodarz wsi Adam Pogorzelec działał bardzo intensywnie. Zostało zrealizowanych wiele jego planów, m. in. wybudowano most na rzece Luchówka, rozbudowano remizę i salę na zebrania wiejskie, stworzono zaplecze kuchenne z wypożyczalnią naczyń, rozbudowano drogę na Słobodę, wybudowano drogę asfaltową na Kolonię i do Leśnictwa, wykonano wiele remontów wygonów, mostów i przepustów, we wsi powstał wodociąg i sieć gazowa. Oprócz tego rozbudowana została szkoła podstawowa i kotłownia. W 1992 roku Luchów Dolny zajął I miejsce w konkursie na najładniejszą wieś w województwie zamojskim i otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 150 tysięcy złotych, a sołtys Adam Pogorzelec otrzymał Złotą Odznakę Ochrony Środowiska. Po tym wyróżnieniu nie spoczął na laurach. W dalszym ciągu dbał o poprawę warunków życia mieszkańców swojej wsi. Między innymi wyremontowano kawiarenkę internetową, zbudowano chodnik wzdłuż drogi powiatowej, wybudowano boisko sportowe przy szkole podstawowej, plac zabaw, położony został nowy asfalt na drodze powiatowej biegnącej przez wieś, przeprowadzono oczyszczenie i meliorację rzek Luchówka i Złota.
Pan Adam Pogorzelec wraz z żoną prowadzili gospodarstwo rolne, które teraz przejął ich syn. Bardzo pozytywnie wypowiada się o mieszkańcach Luchowa Dolnego. Lubi swoją wieś i ma ogromną satysfakcję z powodu realizacji tak wielu planów. W dalszym ciągu jako sołtys działa na rzecz wsi i jej mieszkańców. Daje mu to zadowolenie i poczucie spełnienia.