Tarcza 4.0 i program chodnikowy dla Gminy Tarnogród

Tarcza 4.0 i program chodnikowy dla Gminy Tarnogród

Czytany 908 razy | wtorek, 07 lipiec 2020

    Gmina Tarnogród znalazła się wśród samorządów z powiatu biłgorajskiego, do których trafią środki finansowe w ramach rządowego programu wsparcia inwestycji. Środki przekazane przez rząd będą wykorzystane na realizację inwestycji na terenie naszej gminy. tarcza4 1tarcza4 2
    Pieniądze będą przyznawane samorządom w formie przelewów na wniosek samorządów - bez zbędnej biurokracji. Wnioski będzie można składać od pierwszego sierpnia br., natomiast pieniądze będą wypłacane od połowy do końca sierpnia - wyjaśnia poseł Beata Strzałka. Jak dodaje - rozwiązania w ramach tarczy 4.0, to także usprawnienie wykonywania budżetów i uelastyczniają reguły fiskalne, obowiązujące w samorządach.
    Gmina Tarnogród w ramach tarczy 4.0 otrzymała kwotę w wysokości 1.941.975,00 zł.
    Dodatkowo w ramach Pilotażowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych Uczestników Ruchu i Rowerzystów przy Drogach Powiatowych Powiatu Biłgorajskiego na 2020 r., Gmina Tarnogród znalazła się w gronie ośmiu gmin, które otrzymają wparcie finansowe na budowę chodników wzdłuż dróg powiatowych. Kwota przyznana przez powiat biłgorajski to 102 540,00 zł na budowę chodnika w miejscowości Różaniec Drugi.