Dożynki w Tarnogodzie i w Woli Różanieckiej

Dożynki w Tarnogodzie i w Woli Różanieckiej

Czytany 494 razy | wtorek, 15 wrzesień 2020

13 września 2020 roku miało miejsce parafialno-gminne święto plonów w Tarnogrodzie i w Woli Różanieckiej. W tym roku ze względu na trudną sytuację związaną z epidemią i obowiązujące obostrzenia uroczystości dożynkowe mają skromniejszą formę niż zazwyczaj. W Tarnogrodzie uroczystą dziękczynną mszę święta przy ołtarzu na placu kościółka św. Rocha odprawił proboszcz ks. Jerzy Tworek. W tym samym dniu świętowali również rolnicy z Woli Różanieckiej. Tu mszę sprawował ks. Wojciech Suchowierz. Wszyscy obecni dziękowali za plony i ciężką pracę rolników. W trakcie mszy nastąpiło przekazanie chleba.
Burmistrz Paweł Dec obecny na obydwu uroczystościach w swoich przemówieniach podkreślał, jak ważna – oprócz wielkości Boga i hojności ziemi – jest ciężka praca rolnika, ogrodnika i pszczelarza. Wyraził wdzięczność Bogu za plony i rolnikom za ich trud: I za tę pracę w imieniu wspólnoty samorządowej Gminy Tarnogród chcę Wam podziękować. Za ten bochen pachnącego chleba, który w tym roku jest wyjątkowo ciężki. Bo najpierw go wysuszyło, potem przemroziło a na koniec zalało. Ale Wam z bożą pomocą i ludzką życzliwością udało się ten plon zebrać tak, aby tego chleba na naszych stołach nie zabrakło, a ja jako włodarz naszej gminy obiecuję, że będę go dzielił sprawiedliwie. Na zakończenie życzył rolnikom, aby ich praca była doceniana i odpowiednio gratyfikowana, a wszystkim obecnym, aby chleba nigdy na ich stole nie zabrakło.
Szczególne podziękowania za organizację uroczystości przekazujemy paniom: Teresie Szymanik i Adeli Dec oraz panu Tadeuszowi Gałce.