Działaj lokalnie 2020 - Wiedza i sŻycie

Działaj lokalnie 2020 - Wiedza i sŻycie

Czytany 1607 razy | poniedziałek, 21 grudzień 2020


30 listopada 2020 roku zakończyłyśmy realizację projektu „Wiedza i sŻycie”, na który pozyskałyśmy fundusze w ramach dotacji w konkursie grantowym „Działaj lokalnie 2020”. Za cele postawiłyśmy sobie: podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności członkiń naszego klubu w zakresie krawiectwa, edukowanie dzieci, młodzieży i mieszkańców Tarnogrodu w temacie ekologii, ochrony środowiska i ponownego wykorzystanie pozornie niepotrzebnych rzeczy, budowanie międzypokoleniowych więzi. Zaplanowałyśmy głównie działania proekologiczne. Ogłosiłyśmy konkurs dla uczniów z naszej gminy na ekologo Tarnogrodu. Na konkurs wpłynęło 16 prac – jury wybrało zwycięski projekt, który w nagrodę został wydrukowany na płóciennych torbach wielorazowego użytku, trzy prace wyróżniono. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody. Odbyły się też warsztaty krawieckie dla młodzieży i dorosłych, podczas których wspólne szyłyśmy worki na warzywa i owoce z firanek. Przekazałyśmy je do do warzywniaka, aby w ten sposób przyczynić się do ograniczenia zużycia plastikowych toreb. Z uwagi na covidowe obostrzenia i zakaz organizowania spotkań szyjemy teraz w domach. Niebawem na ulicach Tarnogrodu będzie można podziwiać płócienne torby ze zwycięskim ekologo Tarnogrodu, które – mamy nadzieję – mieszkańcy będą dumnie nosić na zakupy wraz z torebkami z firanek na warzywa i owoce, tym samym zwiększając ekologiczną świadomość wśród mieszkańców naszego miasteczka.

Klub Kobiet Aktywnych
Tarnogród