29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnogrodzie

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnogrodzie

Czytany 1191 razy | poniedziałek, 01 luty 2021


    Tarnogrodzki sztab od kilku miesięcy przygotowywał się do aktywnego działania w ramach kolejnego finału WOŚP. Od początku istniały obawy, że impreza przeniesie się do sieci, więc tak planowaliśmy, aby w tych dziwnych okolicznościach udało się pozyskać jak najwięcej środków dla WOŚP. Po rejestracji sztabu w listopadzie przeprowadziliśmy nabór wolontariuszy i uruchomiliśmy eSkarbonkę, do której od początku grudnia wpływały datki. Niektórzy wolontariusze również utworzyli swoje eSkarbonki, z których wpływy – rozliczane osobno – wpływały do wspólnej wirtualnej puszki sztabu. Zachęcaliśmy darczyńców do przekazywania rzeczy na Tarnogrodzką Aukcję z Serduszkiem, którą w tym roku prowadzimy za pośrednictwem Allegro. Naszych darczyńców jest tak wielu, że wystawiliśmy aż dziewięćdziesiąt aukcji, przy czym wiele przekazanych przedmiotów łączyliśmy w pakiety – tak wielka była ich ilość. Do dnia finału zakończyło się 49 licytacji, z których na konto WOŚP wpłynęło 6400 zł. Aukcje trwają do 14 lutego. Licytujcie i kupujcie!
Zaprosiliśmy też artystów do uczestnictwa w koncercie on-line, który publikowaliśmy w dniu finału. Otrzymaliśmy aż 28 nagrań dzieci, młodzieży i dorosłych. Repertuar niezmiernie zróżnicowany i interesujący – zachęcamy do obejrzenia występów na facebookowych stronach Sztabu WOŚP Tarnogród, Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury i Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie.
Wolontariusze w dniu finału zebrali do puszek imponującą kwotę 11285,74 zł, kwestując w Tarnogrodzie, w Woli Różanieckiej, w Różańcu i w Luchowie. Do Sztabowych Puszek Stacjonarnych, które stały w sześciu sklepach i punktach gastronomicznych w Tarnogrodzie, wrzucono 1532,90 zł. W dniu finału w eSkarbonce mieliśmy 5707 zł.
Ostateczną kwotę, jaką nasz sztab zebrał dla WOŚP, poznamy po 14 lutego, kiedy zakończą się wszystkie licytacje na Allegro. Na razie, podsumowując puszki wolontariuszy, Sztabowe Puszki Stacjonarne, eSkarbonkę sztabu i pieniądze, które z naszych licytacji już wpłynęły na konto WOŚP, otrzymujemy kwotę 24926 zł, ale jaka ona będzie ostatecznie, dowiemy się w połowie lutego.
Dziękujemy bardzo WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób wspierali działania sztabu. Szczególnie dziękujemy wolontariuszom i ich opiekunom, dziękujemy fundatorom rzeczy na WOŚP-owe aukcje, dziękujemy występującym artystom, ich rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie nagrań, dziękujemy komisji finansowej: Agnieszce Fus, Monice Bryle, Jerzemu Greli i Arkadiuszowi Truszowi. Dziękujemy wszystkim licytującym i kupującym na naszych aukcjach. Dziękujemy za każdą złotówkę wrzuconą do puszek. Dziękujemy Dorocie Skrzypek za przygotowanie bigosu na pokrzepienie dla wolontariuszy i ich opiekunów i Klubowi Kobiet Aktywnych za piernikowe WOŚP-owe serduszka dla działających w naszym sztabie. Do zobaczenia za rok w sali widowiskowej nowego pięknego Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury!


Monika Komosa
(TOK)