Jubileusz Teatru Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury

Jubileusz Teatru Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury

Czytany 1077 razy | poniedziałek, 13 wrzesień 2021

W niedzielę 12 września 2021 roku na scenie TOK-u miało miejsce piękne wydarzenie. Teatr Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury świętował swoje dwudziestolecie. Właściwie zespół istniał dużo wcześniej, ale po wznowieniu działalności pierwsza premiera miała miejsce w 2001 roku („Moralność pani Dulskiej”). Do dzisiaj zespół zagrał 17 spektakli, na których zawsze była pełna sala widzów. Grupa grała też przedstawienia gościnnie. Znana jest m. in. w Lubaczowie, Cieszanowie, Dynowie, Przemyślu, Giedlarowej oraz w powiecie biłgorajskim. Instruktorką zespołu i reżyserką spektakli jest Helena Zając, a scenografię przygotowuje Władysław Dubaj.

W niedzielę dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury Renata Ćwik powitała aktorów i przybyłych gości, po czym zaprosiła na sztukę „Radcy pana radcy”, którą teatr przygotował dla swoich fanów po raz kolejny. Humor i ponadczasowość kwestii po raz kolejny wywoływały na widowni salwy śmiechu. Wartka akcja, ciekawe losy bohaterów, wyśmienita gra aktorska znowu wprawiły w zachwyt licznie zgromadzoną publiczność.

Po spektaklu dyrektor TOK-u Renata Ćwik i burmistrz Paweł Dec podziękowali aktorom za te wszystkie wspaniałe teatralnie i repertuarowo lata, złożyli życzenia dalszych fascynujących premier, wręczyli kwiaty, dyplomy i prezenty. Był tort i poczęstunek dla naszych artystów i zaproszonych gości.

W zespole pracują: Ryszard Kowal, Stanisław Golanko, Janusz Skubisz, Zenon Krasowski, Magdalena Grabińska – Serek, Anna Kaczor, Halina Konopka, Irena Postrzech. We wcześniejszych latach na scenie mogliśmy zobaczyć: Bogdana Gierulę, Jana Pułapę, Rocha Maśko, Sławomira Iwańczyka, Mateusza Łysakowskiego, Dagmarę Serek i Piotra Gierulę. Wspominamy ciepło aktorki, które odeszły: Lucynę Serek, Janinę Garbacz, Antoninę Łupicką i Alinę Fus.

Kto z Państwa jeszcze nie obejrzał tej komedii Bałuckiego w wykonaniu naszych wspaniałych aktorów, ma okazję zobaczyć spektakl 3 października 2021 roku w Luchowie Górnym.

Dla wielbicieli teatru mamy jeszcze jedną niespodziankę. 5 listopada 2021 roku na tarnogrodzkiej scenie wystąpią artyści Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, którzy w ramach projektu Scena Objazdowa Reduta zaprezentują spektakl pt. „Tata ma kota” w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego.

Serdecznie zapraszamy na obydwa przedstawienia!