Teatry młodych Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury w akcji

Teatry młodych Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury w akcji

Czytany 1152 razy | środa, 15 wrzesień 2021

W minionym roku szkolnym instytucje były pozamykane, zajęcia w ośrodkach kultury nie odbywały się stacjonarnie, ale kiedy tylko stworzono taką możliwość, tarnogrodzkie młodzieżowe grupy teatralne zaczęły się spotykać i wakacje miały pracowite. Mimo trudności z powodu absencji członków z uwagi na wakacyjne wyjazdy udało się zrealizować dwa projekty. Pierwszy z nich to spektakl W poszukiwaniu Kopciuszka przygotowany przez Teatr Młodszych TOK SZOK, a drugi to fragmenty Moralności pani Dulskiej w wykonaniu aktorek Teatru Młodych TOK SHOW.
Kopciuszka poszukiwaliśmy dwukrotnie. Pierwszy występ miał miejsce na dożynkach gminnych w Różańcu Pierwszym, a drugi raz grupa zagrała przedstawienie na osłodę rozpoczynającego się roku szkolnego na nowo wyremontowanej pięknej scenie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Publiczność dopisała. Przyszły dzieci z opiekunami z naszego miasteczka oraz gościliśmy zaprzyjaźnionych małych i większych widzów ze Zwierzyńca oraz Klubu Kobiet Aktywnych z Tarnogrodu. W akcję poszukiwawczą zaangażowane były prawie wszystkie baśniowe postaci: siedmiu krasnoludków, Kot w butach, Jaś i Małgosia, Wilk, Czerwony Kapturek, Wróżka i Książę. Pomagały wszystkie dzieci zgromadzone na widowni. Było słodko, muzycznie i bardzo wesoło. W przedstawieniu wystąpili:  Otylia Antolak, Malwina Bartosik, Nela Blicharz, Mateusz Fus, Rafał Kita, Magdalena Komosa, Jakub Malec, Bartłomiej Obszański i Oliwia Olejnicka. Spektakl wyreżyserowała Monika Komosa.
W pierwszą sobotę września na scenie letniej Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury w ramach Narodowego Czytania 2021 zaprezentowały się aktorki Teatru Młodych TOK SHOW: Wiktoria Fus i Amelia Kudła w mistrzowski sposób odegrały scenę odwiedzin Lokatorki u Dulskiej, podczas której bardzo dobitnie ujawnia się charakter głównej bohaterki. Młode aktorki wprowadziły widzów w klimat dramatu i zachwyciły grą i charakteryzacją. Dziewczyny przygotowała Monika Komosa.
Mamy nadzieję, że w tym roku nic nie pokrzyżuje naszych teatralnych planów i zajęcia będą odbywały się stacjonarnie.

(TOK)