Młodzież z Różańca w Sejmie i Belwederze

Młodzież z Różańca w Sejmie i Belwederze

Czytany 2558 razy | czwartek, 03 kwiecień 2014

Koło historyczne z ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu w dniach 31 marca i 1 kwietnia 2014 r. poznawało w Warszawie historię i współczesność Polski. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Belweder z Muzeum Piłsudskiego. Wielkie wrażenie zrobiły oryginalne wnętrza i eksponaty związane z Marszałkiem, jak również sale w których Prezydent RP pełni obowiązki głowy państwa, m.in. przyjmuje zagranicznych gości. Niezwykłą lekcją historii była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie heroiczną i samotną walkę powstańców zobaczyliśmy w multimedialnej formie. Po pobycie w Złotych Tarasach udaliśmy się na nocleg w Niepokalanowie.
Następnego dnia po Mszy św. w Sanktuarium NMP zwiedziliśmy Muzeum św. Maksymiliana i wyruszyliśmy do Sejmu RP na zaproszenie Pani poseł Genowefy Tokarskiej, byłej nauczycielki naszej szkoły. W czasie 2. godzinnej lekcji WOS poznaliśmy parlament, spotkaliśmy się z wicemarszałkiem Eugeniuszem Grzeszczakiem, a na zakończenie zostaliśmy gościnnie przyjęci przez Panią poseł w kawiarni sejmowej. Pod pomnikiem Patrona złożyliśmy wiązankę kwiatów. Mocnym, końcowym akcentem był Stadion Narodowy, który wzbudził zachwyt nie tylko męskiej części wycieczki.
Pragniemy podziękować Pani poseł za zaproszenie do Sejmu, kancelarii Prezydenta za udostępnienie Belwederu, a profesorowi Marianowi Kucharczukowi i Jarosławowi Piskorskiemu za opiekę.
Przewodnicząca koła: Agnieszka Osuch