Tarnogród – jak zawsze – gra z WOŚP!

Tarnogród – jak zawsze – gra z WOŚP!

Czytany 2000 razy | poniedziałek, 31 styczeń 2022

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    Przygotowania do finału WOŚP rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu. Mimo niesprzyjających epidemiologicznych nastrojów liczyliśmy na koncert na żywo i na  - oprócz licytacji internetowych na Allegro – stacjonarną 3. Tarnogrodzką Aukcję z Serduszkiem. Zespoły artystyczne Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury z zapałem przygotowywały swoje występy, zaprosiliśmy orkiestrę dętą z Obszy, zespoły rockowe – po raz kolejny miał wystąpić zespół Fire LBL i po raz pierwszy grupa Mchem Porosło.
Po rejestracji sztabu przeprowadziliśmy nabór wolontariuszy i uruchomiliśmy eSkarbonkę, do której od początku wpływały datki. Niektórzy wolontariusze również utworzyli swoje eSkarbonki, z których pieniądze wpływały do wspólnej wirtualnej puszki sztabu. Zachęcaliśmy darczyńców do przekazywania rzeczy na aukcje. Wielu zgłosiło się do nas z propozycją wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dary na licytacje skrupulatnie i sprawiedliwie dzieliliśmy na Allegro i te, które miały nam posłużyć do wspólnej zabawy na aukcji stacjonarnej w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury. Mamy tak wiele rzeczy i usług, że wystawiliśmy już dziesiątki aukcji a wiele wciąż czeka na wystawienie. Aukcje trwają do 14 lutego. Licytujcie i kupujcie!
Wolontariusze w dniu finału – nie bacząc na niesprzyjające warunki pogodowe i dzielnie kwestując na ulicach Tarnogrodu, Woli Różanieckiej i Różańca – zebrali do puszek imponującą kwotę 9834,94zł. Do Sztabowych Puszek Stacjonarnych, które stały w dziewięciu sklepach i punktach usługowych i gastronomicznych w Tarnogrodzie, wrzucono 1601,21zł. Razem dało to 11435,60 zł i 24 euro. W dniu finału w eSkarbonce mieliśmy 4675 zł. Wsparło nas w sieci aż 106 osób. Na Allegro skończyło się dopiero kilka licytacji, a z nich dochód 1596,5 zł już zasilił konto WOŚP.
Ostateczną kwotę, jaką nasz sztab zebrał dla WOŚP, poznamy po 14 lutego, kiedy zakończą się wszystkie licytacje na Allegro.
Dziękujemy bardzo WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób wspierali działania sztabu. Szczególnie dziękujemy wolontariuszom i ich opiekunom, dziękujemy fundatorom rzeczy na WOŚP-owe aukcje, dziękujemy tym, którzy zadeklarowali chęć występu, ale z powodu odwołania koncertu nie mogli się zaprezentować, dziękujemy komisji finansowej: Agnieszce Fus, Jerzemu Greli i Arkadiuszowi Truszowi. Dziękujemy wszystkim licytującym i kupującym na naszych aukcjach. Dziękujemy za każdą złotówkę wrzuconą do puszek. Dziękujemy właścicielom sklepów i punktów usługowych, w których stały Sztabowe Puszki Stacjonarne. Dziękujemy Dorocie Skrzypek za przygotowanie smacznego bigosu, państwu Bożenie i Tadeuszowi Śmieciuchom za pyszny rosół z lanymi kluseczkami, właścicielom Smaków Kresowych za wyśmienite słodkie wypieki, wolontariuszom za smakowite gofry. Wszystko to ogrzewało i pokrzepiało zziębnięte szeregi wolontariuszy i ich opiekunów. Klubowi Kobiet Aktywnych za piernikowe WOŚP-owe serduszka, które przygotowują niezawodnie co roku. Do zobaczenia na 31. Finale WOŚP.

Monika Komosa
(Sztab 5735 Tarnogród)