21. Powiatowy Przedląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

21. Powiatowy Przedląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

Czytany 1624 razy | czwartek, 02 czerwiec 2022

Już po raz 21. dzieci i młodzież z naszego powiatu prezentowały swoje teatralne talenty na deskach Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. W Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych wzięło udział dziewięć grup: Teatr Młodszych TOK SZOK Z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, Teatrzyk Szkolny ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dereźni, AMBARAS mini z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, Teatrzyk Szkolny ze Szkoły Podstawowej w Smólsku, Teatrzyk U-12 ze Szkoły Podstawowej w Gromadzie, Teatrzyk Szkolny ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bukowej, Teatr Młodych TOK SHOW z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej w Hedwiżynie oraz Grupa średnia „AMBARAS” z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.
Dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne skupiły młodych aktorów w różnych przedziałach wiekowych. Prezentowane spektakle charakteryzowały się barwnością kostiumów i scenografii, swobodną zabawą artystów oraz dużą dawką humoru.
Młodzi artyści walczyli o kwalifikacje do Festiwalu Najciekawszych Widowisk Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych 2022, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. Inscenizacje  oceniała Rada Konsultantów w składzie: Maryla Olejko - Kierownik Artystyczny Biłgorajskiego Centrum Kultury w Biłgoraju, Dominika Jarosz – Młodszy Instruktor ds. literatury, recytacji i teatru Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie oraz Lidia Grabowska - Instruktor ds. animacji czasu wolnego BCK.
Wyróżnienia otrzymali: Teatrzyk Szkolny ze Szkoły Podstawowej w Smólsku, Grupa średnia „AMBARAS” z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju
Podobne przeglądy odbywają się w innych  powiatach województwa lubelskiego. Zwycięzcami eliminacji powiatowych i naszymi reprezentantami w Świdniku będą następujące zespoły: Teatrzyk Szkolny ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dereźni, Teatrzyk U-12 ze Szkoły Podstawowej w Gromadzie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!