Misterium Męki Pańskiej w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury

Misterium Męki Pańskiej w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury

Czytany 1809 razy | czwartek, 26 marzec 2015

W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbyło się przedstawienie obrazujące Misterium Męki Pańskiej, przygotowane przez młodzież Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie, pod opieką S. Jadwigi Tabor, Jolanty Grelak i Andrzeja Kusiaka. Wikariusz parafii ks. Grzegorz Szlęzak odegrał rolę Jezusa.

Misterium Męki Pańskiej zostało przedstawione również w Niedzielę Palmową, 29 marca w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury o godz. 18.30.


MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ PT. „WYROK”

     W atmosferę Świąt Wielkiej Nocy wprowadzili nas uczniowie Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie, którzy 22 i 29 marca 2015 r. wystawili na scenie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury Misterium Męki Pańskiej pt. „Wyrok”.

     W siedmiu scenach pokazali ostatnie godziny życia Jezusa oraz triumf Jego Zmartwychwstania. W roli głównej wystąpił ksiądz Grzegorz Szlązak, a całość przygotowała Siostra Jadwiga Anna Tabor przy współpracy z Panią Jolantą Grelak i Panem Andrzejem Kusiakiem. W przedsięwzięciu wzięło udział 60 uczniów, którzy wcielili się w role Apostołów, żołnierzy, ludzi z tłumu żyjących ponad dwa tysiące lat temu.

     Pełną wzruszenia jest scena, gdy Jezus stanął przed Piłatem oskarżany przez tłum i dostojników żydowskich, a ostatecznie rzymscy żołnierze powiedli Go na Golgotę.

     Maryja, Weronika i płaczące Niewiasty wyszły na drogę krzyżową naprzeciw Skazańca dźwigającego krzyż. Nadto Szymon Cyrenejczyk, wprawdzie przymuszony, ale wspierał w dźwiganiu krzyża nieznanego mu Jezusa z Nazaretu.

     Kulminacyjnym momentem jest scena, w której Zmartwychwstały Jezus, pełen potęgi i blasku, w otoczeniu Aniołów ukazuje się jako Zwycięzca zła, grzechu, śmierci i szatana oraz pełen dostojeństwa ogłasza: „Pokój Wam. Odwagi, nie bójcie się, Ja Jestem!”.

     Dzieląc się radością płynącą z tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa składamy serdeczne życzenia Wielkanocne. Życzymy by Chrystus, Baranek Paschalny był źródłem radości i pokoju, niech opromienia nasze życie blaskiem swej prawdy i błogosławi nasze dobre zamiary i działania.

(s. Jadwiga Anna Tabor i Jolanta Grelak)