Fotorelacja z Misterium "Droga Światła" i przyjęcia symboli Światowych Dni Młodzieży

Fotorelacja z Misterium "Droga Światła" i przyjęcia symboli Światowych Dni Młodzieży

Czytany 2565 razy | piątek, 15 maj 2015

Misterium "Droga Światła" jako duchowe przygotowanie do przyjęcia Krzyża Światowych Dni Młodzieży i Ikony Matki Bożej "Salus Populi Romani" w Parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie.

W atmosferę przywitania symboli Światowych Dni Młodzieży w Parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie: Krzyża Roku Świętego i Ikony Matki Bożej „Salus Populi Romani" wprowadzili nas uczniowie Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie, którzy 10 maja 2015 r. wystawili w kościele Misterium pt. „Droga Światła" - oparte na rozważaniu wydarzeń od Zmartwychwstania Pańskiego do Zesłania Ducha Świętego.

czytaj więcej

W czternastu spotkaniach ukazali tryumf Chrystusa Zmartwychwstałego, który „wczoraj i dziś, ten sam i na wieki" (Hbr 13,20) Rolę główną - Jezusa Zmartwychwstałego - odegrał ksiądz Grzegorz Szlązak, a całość przygotowała Siostra Jadwiga Anna Tabor przy współpracy z Panią Jolantą Grelak i Panem Andrzejem Kusiakiem.

W przedsięwzięciu wzięło udział 61 uczniów gimnazjum, którzy wcielili się w role Apostołów, Matki Jezusa, Marii Magdaleny, uczniów z Emaus, Aniołów obwieszczających, że Jezusa nie ma w grobie, że zmartwychwstał i żyje. Pełną wzruszenia była scena, gdy Jezus stanął pośród swoich umiłowanych uczniów i przekazał im władzę odpuszczania grzechów rozsyłając na cały świat „aż po krańce ziemi" z Dobrą Nowiną. Zapewnił ich też, że będzie z nimi, aż do skończenia świata. Kulminacyjny moment, to ten, kiedy Jezus w otoczeniu Aniołów wstąpił do Nieba, a Apostołowie z Maryją oczekujący w Wieczerniku otrzymali Ducha Świętego. Wówczas z odwagą wyruszyli w świat spełniając misję swego Mistrza, co wyraziło się w rozejściu naszych młodych „aktorów" po kościele z zapalonymi i podniesionymi w górę czerwonymi lampionami, a następnie rozdanie wszystkim zebranym w świątyni czerwonych serduszek z przesłaniem „Jezus Cię kocha".

Celem tego Misterium było wzbudzenie refleksji, że: Życie jest drogą. Na tej drodze nie jesteśmy sami. Jezus Zmartwychwstały, który obiecał: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata" (Mt 28,20), kroczy z nami pośród codzienności życia, naszych trudów i zmagań. W Misterium wskazaliśmy, aby na nowo podjąć naszą wędrówkę życia jako drogę, nie smutku i cierpienia, ale drogę światła, bo na ścieżkach naszego życia kroczy z nami Jezus Zmartwychwstały, który oświeca nasze kroki.

Po Misterium uroczyście zostały przywitane symbole ŚDM, a o godz. 20.00 rozpoczęła się Msza Św. z udziałem młodzieży z dekanatu i wiernych. Na tę Mszę Św. wszyscy przynieśli krzyże misyjne. O 21.00 rozpoczął się Apel Jasnogórski. We wszystkich uroczystościach brała udział młodzież Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie z ich opiekunami.

 

s. Jadwiga Anna Tabor
Jolanta Grelak