Piknik Rodzinny '2015 w Szkole Podstawowej w Różańcu Pierwszym

Piknik Rodzinny '2015 w Szkole Podstawowej w Różańcu Pierwszym

Czytany 1738 razy | środa, 10 czerwiec 2015

1 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Różańcu Pierwszym odbył się Piknik Rodzinny.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie oraz wszyscy nauczyciele przygotowali dla rodziców i ich bliskich wiele atrakcji: cześć artystyczną, czyli życzenia dla Mamy i Taty, Popis Talentów – każdy w czymś dobry jest, zawody sportowe dla uczniów klas 0-III i ich rodziców oraz konkurencje sportowe dla klas IV–VI. Wszystkie konkurencje i zmagania uczniów zakończyły się wręczeniem nagród dla zwycięzców i upominków dla wszystkich występujących. Aktywności wśród uczniów nie brakowało. Popis Talentów, zorganizowany z inicjatywy uczniów, spotkał się z dużym zainteresowaniem. Na scenie było ciekawie, a zarazem śmiesznie. Czego to nie można było zobaczyć… Od teatrzyku klasy I, dzieł plastycznych klasy „O”, poprzez występy solo w śpiewie i recytacji, śpiew chórem klas II i III. Był też taniec, medytacje, żarty o uczniach i nauczycielach, taniec - przebieraniec oraz śpiew (solo) hymnu Polski.

Jurorzy oceniali poprawność pod względem merytorycznym oraz sposób poruszania się na scenie.

I miejsce zdobyli chłopcy z klasy VI, którzy wykonali pierwszą zwrotkę oraz refren piosenki „My Słowianie” wraz z podkładem muzycznym. W śmieszny oraz teatralny sposób naśladowali prawdziwych wykonawców. Rewelacyjne przebrania rolnika i gospodyń rozbawiły widownię. Na wyróżnienie zasłużyły także uczennice z klasy V, które wykonały długi taniec disco. Wśród klas młodszych nagrodę zdobył uczeń klasy I – Dominik, który zaśpiewał piosenkę o czytaniu przez rodziców bajek oraz przyszły przedszkolak, który zgłosił się i zaśpiewał piosenkę.

Oprócz atrakcji przygotowanych przez panie można było zrelaksować się w cieniu pięknych, iglastych drzew. W tak pięknym otoczeniu przyrody serwowano: soki, ciasto, kawę, kiełbaskę oraz inne przysmaki. Lody jak co roku ufundowali właściciele sklepu „Delikatesy Centrum” w Różańcu Pierwszym. Pogoda dopisała, można było także odpocząć przy ognisku.

Pani Dyrektor Anna Borowa podziękowała Rodzicom za przybycie, uczniom za występy, uczennicy klasy V - Marcie Zygmunt za prowadzenie części artystycznej oraz Popisu Talentów, wszystkim nauczycielom za organizację.