Błogosławieństwo i modlitwa o potrzebne łaski w nowym roku szkolnym 2015-2016

Błogosławieństwo i modlitwa o potrzebne łaski w nowym roku szkolnym 2015-2016

Czytany 1681 razy | czwartek, 17 wrzesień 2015


    Wyrazem obecności szkoły w środowisku jest to, że nie tylko dzieci Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie, ale też ich Rodzice, zaangażowali się czynnie w przygotowanie Liturgii Mszy świętej w Parafii Przemienienia Pańskiego.
    Otóż 13 września na niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 9.30, której przewodniczył ks. Dziekan Jerzy Tworek, miało miejsce poświęcenie plecaków, zeszytów, książek oraz przyborów szkolnych, a nawet ulubionych zabawek dzieci, aby przez ten obrzęd poświęcenia prosić Boga o błogosławieństwo i potrzebne łaski w nowym roku szkolnym.
    Oprawę liturgiczną przygotowali rodzice wraz z dziećmi, a na zakończenie Eucharystii dzieci wykonały kilka ulubionych piosenek, bo: "kto śpiewa Dobremu Bogu dwa razy się modli".
    Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, wychowawcom życzymy słowami Jana Pawła II: "Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych Wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym i poważnym wezwaniem. Młodzi Was potrzebują. Oni poszukują wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia. Oczekują odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od Was przykładu życia. Trzeba, abyście byli dla młodych przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie" (Jan Paweł II List DO NAUCZYCIELI Rok szkolny 1999/2000).