Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest

Czytany 1604 razy | wtorek, 20 czerwiec 2017

 

logo GreenLynx                                                                                       herb td

 

OGŁOSZENIE
INWENTARYZACJA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST


Burmistrz Tarnogrodu informuje, że od dnia 19 czerwca 2017 roku inspektorzy terenowi z firmy GREENLYNX przeprowadzają na terenie miasta i gminy Tarnogród inwentaryzację wyrobów zawierających azbest (powierzchni dachowych pokrytych eternitem, płytami karo oraz innych) na zasadach pomiarów i ankietyzacji. Inwentaryzacji poddane będą wszystkie budynki na terenie gospodarstw (mieszkalne, gospodarcze itp.).
W związku z powyższym właściciele oraz zarządcy nieruchomości proszeni są o udzielanie pomocy inspektorom terenowym wykonującym w/w inwentaryzację i przekazywanie im informacji o wyrobach azbestowych, znajdujących się na posesjach.
Mieszkańcy posiadający na swoim terenie składowane wyroby azbestowe proszeni są o zgłoszenie tego faktu (wraz z podaniem ilości i miejsca) pod nr tel. +48 669 713 788 lub na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacje te można także zgłosić inspektorom wykonującym inwentaryzację w terenie.
Dzięki przeprowadzonej inwentaryzacji, Gmina będzie miała możliwość pozyskania dotacji na usuwanie wyrobów azbestowych u mieszkańców, którzy zadeklarują taką potrzebę. Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają pracownicy Urzędu Miejskiego w Tarnogrodzie.
Inspektorzy terenowi posiadają upoważnienie Burmistrza Tarnogrodu.