Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Czytany 1885 razy | środa, 16 marzec 2022

 

punkt zakwater


Plakat Ukraina 1 PSZ b
Plakat Ukraina 2 MOPS b

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych obywateli Ukrainy w związku z rejestrem danych kontaktowych (RDK) oraz profilem zaufanym (PZ):
- w języku ukraińskim
- w językau polskim

O G Ł O S Z E N I E

Uprzejmie informujemy, że w Urzędzie Miejskim w Tarnogrodzie mieszkańcy mogą składać wnioski o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy

Świadczenie to będzie przysługiwać maksymalnie przez 60 dni, a jego wysokość to 40 zł dziennie za osobę. Wniosek będzie obejmował czas, który uchodźcy faktycznie spędzili w domu osoby, która użyczyła im miejsca.

Wnioski będą przyjmowane w Urzędzie Miejskim w Tarnogrodzie – pokój nr 1 (Centrum Obsługi Interesanta) w godzinach pracy Urzędu.

Wzór wniosku o świadczenie pieniężne do pobrania *                        druk .pdf

Wzór karty osoby przyjętej do zakwaterowania do pobrania *            druk .pdf

UWAGA:
* Druki wniosków należy pobrać na komputer i otworzyć w edytorze tekstu.


Ważne informacje dot. pobytu uchodźców w Polsce:
https://www.lublin.uw.gov.pl/pobyt_w_Polsce

Burmistrz Tarnogrodu składa serdeczne podziękowania wszystkim Państwu, którzy nawet w najdrobniejszy sposób przyczynilii przyczyniają się do stworzenia i funkcjonowania Punktu stałego zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy przy ulicy Kościelnej 12w Tarnogrodzie. Przekazaliście Państwo wsparcie rzeczowei finansowe. Pełnicie dyżury i sprawujecie opiekę nad mieszkańcami Punktu. Wszystko robicie w formie dobrowolności i wolontariatu,za to serdecznie Wam dziękuję i jednocześnie zwracam się do Państwa z prośbą o przynoszenie do Punktu następujących produktów:

Herbat, kaw, cukru, ryżu, kasz, makaronów, zup i dań instant, konserw, oleju, słoiczków dla dzieci, kaszek – wszystko z długim terminem do spożycia.
Proszków do prania, płynów do płukania, żeli do mycia, szamponów, szczoteczek i past do zębów, chusteczek nawilżanych i „pampersów”, ręczników papierowych oraz papieru toaletowego.
Kocy, śpiworów, poduszek, kołder, pościeli, rękawic męskich, latarek, baterii, kocy termicznych, powerbanków, bielizny termicznej.
 
Z wyrazami szacunku
Paweł Dec
Burmistrz Tarnogrodu